Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ciąg dalszy zamieszania wokół Batmana Afflecka

Jak dobrze wiecie, Ben Affleck wyreżyseruje nowy film o Batmanie, do którego scenariusz napisał wraz z szefem DC, Geoffem Johnsem. Chociaż wcześniej pojawiły się jakieś doniesienia, że jeżeli scenariusz nie będzie pasował, to Affleck porzuci ten projekt. Oczywiście najwięksi Batfani uważają to za bezczelne plotki. Jednakże okazuje się, że Affleck podał kolejny powód, dla którego mógłby opuścić pokład. Jest nim strój Batmana.

Affleck nie zajmie się reżyserią, jeżeli przyjdzie mu założyć ten sam strój, który nosił w „Batman v Superman”. Czy faktycznie byłoby ciężko reżyserować film w takim stroju? To dosyć potężna zbroja, która raczej do najwygodniejszych nie należy – w końcu korzystało z niej wielu aktorów, takich jak Micheal Keaton czy też Christian Bale. Każda interakcja nie polepszyła jej wygody. Keaton w roku 1989 nie mógł nawet odwrócić głowy w tym stroju. Niby dodano kilka ulepszeń, ale nadal można odczuwać dyskomfort.

Grałem w tym kostiumie pewną część, więc wiem, jak ciężko jest go nosić. Myślę, że muszę ten strój nieco zmodyfikować, aby był łatwiejszy do zakładania i ściągania, jeżeli faktycznie chcę wyreżyserować ten film dobrze. Kiedy jako aktor jesteś w tym kostiumie, to się pocisz, szalejesz i jesteś wykończony, jednak robisz swoją część i odchodzisz. Ale kiedy jesteś reżyserem to nie możesz tak po prostu odejść. Musisz odpowiadać na wszystkie pytania i być tam dla każdego. Dlatego jednym z głównych wyzwań będzie znalezienie stroju bardziej komfortowego. – wyjaśnia Affleck.

 ben affleck zack snyder batman v superman dawn of justice image