Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Cloud Atlas – pierwszy zwiastun nowej produkcji Wachowskich!

Andy Wachowski, Lana Wachowski, twórcy „Matriksa” wraz z Tomem Tykwerem odpowiadają za film „Cloud Atlas”, który jest adaptacją powieści Davida Mitchella. Obraz ma być inteligentną mieszanką science fiction z fantasy. Obejrzyjcie niesamowity 5-minutowy zwiastun!

Powieść Mitchella ma sześciu głównych bohaterów i obejmuje kilka gatunków literackich, „od melwillowskiego morskiego dramatu po kalifornijski kryminał i mroczne fantasy”. Bohaterami książki są: XIX-wieczny notariusz biorący udział w ekspedycji na Pacyfiku, biseksualny muzyk żyjący w latach 30. XX wieku, dziennikarka mieszkająca w latach 70. w Kalifornii, starzejący się wydawca w czasach współczesnych w Londynie, klon w futurystycznej dystopii i ocalały z apokalipsy człowiek.

W obsadzie znaleźli się Tom Hanks, Halle Berry, Hugo Weaving, Jim Sturgess, Susan Sarandon, Hugh Grant, Ben Whishaw, Keith David, Jim Broadbent, James D’Arcy i Doona Bae. Wachowscy i Tykwer reżyserują. Książka była wydana w Polsce pod tytułem „Atlas chmur”. Premiera zaplanowana jest na 26 października.


cloid23

cloud1

cloud2

cloud3

cloud4

cloud5

cloud6

cloud7

cloud8

cloud9

cloud10

cloud11

cloud12

cloud13

cloud14

cloud15

cloud16

cloud17

cloud18

cloud20

cloud21

cloudatlaslogo_1343285431