Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Co było powodem wstrzymania prac nad Tron 3?

O przyczynach zamrożenia projektu trzeciej części filmowej sagi „Tron” wypowiedział się Joseph Kosinski, reżyser „Tron: Dziedzictwo”. W trakcie sesji Q&A, Kosinski zdradził jednak, że film ma jeszcze szanse powstać!

„Tron 3” hibernuje. Nie jest martwym projektem, żyje i czeka na odpowiedni moment. Gdy kręciliśmy „Tron: Dziedzictwo” Disney nie posiadał Marvela i Lucasfilm, a teraz mają wszystko. Dlatego z punktu widzenia wytwórni, która posiada ograniczony budżet na wszystkie swoje filmy, bardziej bezpieczne, opłacalne są kolejne widowiska Marvela i następne części „Gwiezdnych Wojen”. „Tron 3” też zapewne przyniósłby zyski, jednak pozostaje pytanie czy aż tak duże jak te produkcje? Disney ma obecnie za dużo kasowych marek, dlatego nie powstała trzecia część. Musimy czekać na swoją kolej. – powiedział Kosinski.

W dalszej części sesji reżyser zdradził, że trzecia część miałaby nosić tytuł „Tron: Ascension” i scenariusz tego projektu jest ukończony w 80%. Historia jaka miałaby być w nim przedstawiona została zasugerowana w zakończeniu „Tron: Dziedzictwo”. Kosinski przyznał, że rozważano powrót „Tronu” nie koniecznie na dużym ekranie, ale w innej formie. Wspomniał przy tej okazji park rozrywki w Szanghaju i technologię VR. Trzeba przyznać, że brzmi to intrygująco. Twórcy nie tracą nadziei, że „Tron 3” doczeka się swojej szansy, więc i nam pozostaje trzymać kciuki, że Disney zdecyduje się ożywić projekt.