Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Co dalej z Bladem?

Od jakiegoś czasu pojawiają się plotki, że Marvel zamierza wskrzesić ikoniczną postać łowcy wampirów, Blade’a – niezależnie od tego, czy będzie to sequel, reboot czy serial telewizyjny. I być może faktycznie w odległej przyszłości do tego dojdzie, bowiem Kevin Feige zapowiedział, że nic nie jest niemożliwe w przypadku tego popularnego komiksu. Plotek było wiele, ale żadna nie została potwierdzona.

Podobno Wesley Snipes rozmawiał z Marvelem, aby powrócić do swojej roli w filmie „Blade 4”. Inna wersja była taka, że Blade doczeka się swojego serialu na Netflixie. Ale na chwilę obecną nie podjęto żadnych kroków odnośnie jakiejkolwiek produkcji. Ostatnio jedynie Kate Beciknsale, promująca film „Underworld: Blood Wars” wspomniała, że faktycznie są jakieś bliżej nieokreślone plany w związku z tym bohaterem. Kevin Feige postanowił skomentować wszystkie plotki i wypowiedział się w temacie potencjalnego crossovera „Blade’a” i „Underworld” czy też samego reboota:

Już dawno temu zapytano o crossover z Underworldem i myślę, że odpowiedź brzmiała: „Nie, w pewnym sensie zrobimy z Bladem coś innego”. Taka odpowiedź nadal jest aktualna. Wciąż uważamy, że to wielka postać, a także wspaniały charakter. Myślimy, że film będzie osadzony w innej części wszechświata w związku z ogromnym potencjałem, jaki się w nim przejawia. Jednak poza filmami lub serialami Netflixa czy ABC, jest wciąż wiele innych możliwości dla tego bohatera, tak jak to widzicie teraz w przypadku „Ghost Rider” czy „Agentów T.A.R.C.Z.Y.”. Ale raczej nie będzie to współpraca z innym studio, zrobimy coś na własną rękę. Co to będzie? Gdzie to będzie? Zobaczymy. – wyjaśnia Feige.