Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Co dalej z Pogromcami duchów?

Możliwe, że oryginalni pogromcy duchów spotkają pogromczynie duchów! Takiej możliwości nie wykluczył Ivan Reitman, reżyser pierwowzoru.

Reitman jest reżyserem dwóch pierwszych filmów z cyklu „Ghost Busters” (1984 i 1989). W trakcie facebookowej sesji Q&A z okazji „Ghostbusters Day”, twórca zdradził swoje plany odnośnie franczyzy:

Obecnie dużo pracy poświęcamy kierunkowi, jaki mają obrać „Ghostbusters”. Uważam, że to, czego pragnęliby fani (i ja sam), to połączenie obu światów: oryginalnych i nowych pogromców. Myślę, że źle się stało, że filmy nie zostały powiązane. Pierwsze chciałbym zmienić ten stan rzeczy. – zapowiedział reżyser. – Rozważaliśmy również potencjał całej franczyzy. Przecież historia nie musi rozgrywać się w Nowym Jorku, ale gdziekolwiek na świecie. Interesująco byłoby zobaczyć koreańskie albo chińskie duchy. Wiele kultur ma w swoich tradycjach istoty, które wzbudzają strach u ludzi. Spodobała mi się koncepcja lokalnej grupy pogromców, która jest oddziałem pogromców duchów z centralą w Nowym Jorku. – dodał Reitman.

A Wy co myślicie o takich pomysłach reżysera? Czy nowe pogromczynie duchów mają szanse sprawdzić się w innej formie?