Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Co dalej z postacią Ms. Marvel?

 

Do MCU wkracza coraz więcej bohaterów, włączając w to postaci takie jak Black Panther czy Captain Marvel. Coraz częściej mówi się właśnie o tej drugiej postaci, znanej również jako Kamala Kahn. Przyznał to sam dyrektor generalny Marvela, Joe Quesada. Wiąże się to z ogromną popularnością komiksów o Ms. Marvel.

Nasi czytelnicy są jak Johnny Appleseed. Mówią nam coś, co wchodzi w rezonans, uderza w rdzeń, coś, co powinniśmy się starać kultywować. Kolejnym doskonałym tego przykładem jest Ms. Marvel. Jeżeli wydalibyśmy tę książkę 10 lat temu, prawdopodobnie nigdy nie odniosłaby sukcesu. Nie tylko dlatego, że znaleźliśmy widownię, ale również przez to, że mieliśmy świetnych ludzi pracujących nad tym komiksem i dobrego wydawcę, a także twórców. Mamy postać, która jest bardzo rozpoznawalna – bardzo bardzo szybko. Kto wie, gdzie Ms. Marvel skończy. Możecie być jednak pewnie, że gdzieś po drodze, z pewnością w przyszłości stanie się częścią Marvela w innych mediach.

Postać Captain Marvel pojawiła się po raz pierwszy w sierpniu 2013 roku, a seria ukierunkowana typowo na nią wyszła w lutym 2014. To była pierwsza kobieca postać Marvela, która doczekała się swojej własnej serii komiksów. W przeciągu ostatnich dwóch lat stała się naprawdę popularna. Trzecia Faza Marvela jest już praktycznie ustalona, ale jeżeli Kamala Khan nadal będzie w takim tempie zyskiwać popularność, to być może pojawi się w MCU szybciej niż myślimy.