Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Co dalej z serialem i grą z uniwersum Star Wars?

„Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy” zbliża się wielkimi krokami, a Lucasfilm wciąż rozmyśla nad dokończeniem wielkich projektów George’a Lucasa. Pierwszy z nich to serial telewizyjny „Star Wars: Underworld”, a drugi to gra video „Star Wars 1313”.

George Lucas pracował nad serialem przez wiele lat i planował nakręcenie aż 400 odcinków. Podobno 100 z nich ma już napisany pełen scenariusz. Problem zaistniał, gdy okazało się, że nie ma odpowiedniego studia, które umożliwiłoby kręcenie serialu. Dlatego projekt pozostał jedynie planem na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Jednak czy zainteresowanie „Star Wars: Underworld” i „Star Wars 1313” całkowicie się wypaliło? Oczywiście, że nie. Szefowa Lucasfilm, Kathleen Kennedy tłumaczy:

„Zainteresowanie tymi projektami wciąż jest. Zarówno serial, jak i gra to obszar, któremu poświęcamy sporo czasu, czytamy materiały i staramy się je rozwijać. Jest to coś, co naprawdę chcemy odkryć. (…) Nie chcemy się pozbyć żadnej z tych rzeczy. To złoto. Nad obydwoma projektami spędzamy dużo czasu, dyskutujemy, rozmawiamy i możemy wiele rzeczy rozwinąć. Zdecydowanie tego chcemy.”

Trzymamy kciuki i liczymy na to, że zespół nie zawiedzie fanów „Gwiezdnych Wojen”.