Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Co nowego w temacie ekranizacji Dr. Strange`a?

„Doctor Strange”, kolejny film z uniwersum Marvela pojawi się w kinach już niebawem. W „Czasie Ultrona” mogliśmy zobaczyć Scarlet Witch używającą magicznych mocy, których potencjału do końca nie rozumiała. Czy jej telekineza i umysłowe moce mogą mieć jakieś powiązanie z Doktorem Stangem?

Christopher Townsend, nadzorca efektów specjalnych, który miał do czynienia z produkcją „Czasu Ultrona” został zapytany o to, czy moce Scarlet mają jakiś związek z mistycyzmem Doktora Strange.

„Myślę, że wyzwania, z którymi będziemy mieli do czynienia w przypadku Scarlet Witch będą wyzwaniami, które skupią się również na Doktorze Strange – będziemy próbować nie utrzymywać całkowitej grafiki komiksu. Jeżeli chcesz spróbować i dać temu pewien poziom realizmu, musisz spróbować, musisz tchnąć realizm w ten rodzaj stylu graficznego.”

Wanda Maximoff otrzymała swoje moce przez Barona von Struckera, który eksperymentował z berłem Lokiego. Aktorka wcielająca się w jej rolę (Elizabeth Olsen) wyznała, że jej bohaterka ma możliwość manipulowania energią, którą generuje ze swoich dłoni. Dzięki temu może przemieszczać przedmioty siłą woli i wnikać w ludzkie umysły.

W rolę Doktora Strange’a wciela się Benedict Cumberbatch. Stephen Strange niegdyś był neurochirurgiem, który został Najwyższym Czarnoksiężnikiem walczącym ze wszystkimi nadprzyrodzonymi zagrożeniami. Po wypadku samochodowym stracił częściowo władzę w rękach, przez co musiał przerwać karierę zawodową. Próbując odzyskać zdrowie trafił do Przedwiecznego i dzięki niemu poznał mistyczną sztukę magii.

„Doctor Strange” reżyserowany jest przez Scotta Derricksona, a obok Cumberbatcha grają w nim Tilda Swinton, Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor i Mads Mikkelsen. Premiera 4 listopada 2016 roku.