Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Co się kryje za kulisami To my?

Twórcy filmu “To my” udostępnili zakulisowy materiał, w którym zobaczyć można wywiady z aktorami o nietypowym stylu, sposobie kręcenia i tym, że wizja na ten horror to synteza pasji i talentu reżysera.

Za reżyserię odpowiada zdobywca Oscara Jordan Peele (“Uciekaj!”), który nakręcił wspomniany obraz na bazie autorskiego scenariusza. Zdjęcia były kręcone w Los Angeles i Santa Cruz.

Ogólnoświatowa premiera filmu miała miejsce 8 marca, do polskich kin trafi już za kilka dni – 22 marca.

Akcja dzieje się we współczesnych czasach w południowej Kalifornii. W filmie zobaczymy m.in. Lupitę Nyong’o w roli Adelaide Wilson, kobiety, która wraca w swe rodzinne strony do domku na plaży, w którym spędziła dzieciństwo. Przyjeżdża tu z mężem (Winston Duke) oraz dziećmi (Shahadi Wright Joseph, Evan Alex), aby odnaleźć letnie wytchnienie. Ścigana przez niewyjaśnione i nierozwiązane traumy z przeszłości oraz dziwaczne zbiegi okoliczności, Adelaide czuje, że paranoja, w której się znalazła, narasta z niepohamowaną siłą. Kobieta czuje, że coś złego spotka jej rodzinę. Po relaksującym dniu na plaży, który spędza z rodziną i przyjaciółmi (Elisabeth Moss, Tim Heidecker, Cali Sheldon, Noelle Sheldon), Adelaide wraca do letniego domu. Kiedy nastaje zmrok, Wilsonowie odkrywają cztery sylwetki stojące na podjeździe: sobowtóry ich rodziny.