Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Co wiemy o sequelach Fantastycznych zwierząt?

Poniżej możecie przeczytać wskazówki i informacje, które pojawiły się w związku z premierą filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Produkcja jest pierwszą z pięciu planowanych odsłon cyklu.

Dlaczego aż pięć filmów? J.K. Rowling wyjaśniła, że zmiana ilości produkcji z trzech do pięciu jest spowodowana tym, że historia potrzebuje aż tylu odsłon, by została opowiedziana poprawnie:

Oryginalnie zapowiedzieliśmy trzy filmy po to, by po prostu ogłosić, że będą kontynuacje. W pewnym momencie tworzenia zarysów kolejnych części zaproponowałam Davidowi, że powinniśmy stworzyć o dwa filmy więcej.

Kto wyreżyseruje sequele? David Yates, który wyreżyserował połowę filmów o Harrym Potterze i powrócił przy okazji “Fantastycznych zwierząt” zajmie się kolejnym filmem i być może następnymi trzema.

Jakie tytuły będą nosić kolejne części? Nie znamy jeszcze żadnego tytułu, ale Eddie Redmayne zdradził, że kolejne filmy zachowają cząstkę “Fantastyczne zwierzęta i…”, zmieniając tylko resztę tytułu w zależności od historii.

Kiedy sequele się pojawią? Pierwszy z nich ma pojawić się w listopadzie 2018, a kolejny planowany jest na 20 listopada 2020. Sugerując się chronologią, dwóch ostatnich filmów można by spodziewać się w 2022 i 2024 roku.

Co z materiałem źródłowym? Inaczej niż w przypadku serii o Potterze, “Fantastyczne zwierzęta” nie są adaptacją niesamowicie docenionej książki. Film jest w zasadzie przełożeniem opowiadania J.K. Rowling, które napisała charytatywnie.

Według opowieści Scamander został magizoologiem z powodu zainteresowań swojej matki – entuzjastki hipogryfów. Bohater został wydalony z Hogwartu i dołączył ostatecznie do Ministerstwa Magii – Departamentu Kontroli Nad Magicznymi Stworzeniami.

Jeden z fanów zapytał Rowling, dlaczego Newt dzierży różdżkę i pracuje w Ministerstwie Magii – w końcu został wydalony z Hogwartu – a autorka odpowiedziała, że wyjaśnienie mogą przynieść cztery kolejne filmy. Być może specjalne przywileje bohatera przyniosły mu zasługi na polu badań nad Magicznymi Stworzeniami.

Co książki o Harrym mówią na temat Newta? Postać pojawia się gdzieniegdzie w książkach i zdecydowanie można zobaczyć jej nazwisko na Mapie Huncwotów, a także na portretach Hogwartu i karcie z Czekoladowych Żab.

Czy Eddie Redmayne zagra główną rolę we wszystkich filmach? David Heyman stwierdził:

Nie sądzę, by Newt był w centrum każdego z kolejnych filmów. Myślę, że będzie częścią historii – tak jak Tina, Queenie i Jacob. Dumbledore, Credence i Grindelwald będą za to głównymi postaciami.

W kolejnych filmach zobaczymy z pewnością Johnny’ego Deppa i Zoe Kravitz, a także Alison Sudol. Więcej informacji dotyczących obsady z pewnością ukaże się z biegiem czasu.