Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Co zdradza usunięta scena z Ant-Man i Osa?

Jako że platforma Disney+ zaczyna prężną działalność oraz udostępnia ekskluzywne treści dla subskrybentów, co i rusz wypływają nowe wieści i upowszechniane tam materiały. Z najnowszego – dotyczącego filmu „Ant-Man i Osa” – wynika, że Hank Pym i Janet van Dyne częściowo stworzyli Duch.

W obrazie Ava Starr ujawnia, że jej ojciec Elihas został zwolniony przez Hanka, ale mimo to kontynuował niebezpieczne eksperymenty. Niestety, spowodowało to eksplozję, która zabiła oboje rodziców Avy, a dziewczynkę skazała na dość niemiłą egzystencję z niestabilną mocą. Co ciekawe, usunięta scena opowiada zgoła inną wersję tej historii.

W usuniętej scenie Hank i Janet wraz z Elihasem pracują nad eksperymentem, który ostatecznie odmienił życie Avy. Gdyby ten fragment był kanoniczny okazałoby się, że oboje przyłożyli rękę do stworzenia Duch. Zdecydowano się jednak zmienić tę scenę, choć wedle założeń MCU taka sytuacja mogła mieć miejsce w alternatywnej rzeczywistości.

Decyzja o wyborze akurat takiej ścieżki rozwoju Avy nie jest znana. Wiadomo natomiast, że Duch pojawi się w trzeciej części „Ant-Mana”, gdzie zapewne stanie po stronie Scotta Langa i Hope van Dyne.


Źródło: comicbook.com / epicstream.com