Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Coco – nowy projekt Pixara i Disneya

 

Disney i Pixar w końcu ujawnili pierwsze szczegóły dotyczące ich najnowszej animacji, „Coco”. Po raz pierwszy zapowiedziano ją w 2012 roku, jeszcze pod nieznanym tytułem. Teraz już wiemy, że głosu głównej postaci – dwunastoletniemu chłopcu o imieniu Miguel – udzieli młody Anthony Gonzalez. Benjamin Bratt będzie podkładał głos pod jego idola, Ernesto de la Cruza, a Renne Victor pod Abuelitę, matkę Miguela.

 

Mamy także oficjalny zarys fabuły „Coco”:

Chociaż w jego rodzinie od pokoleń muzyka jest czymś zakazanym, Miguel marzy o tym, aby zostać cenionym muzykiem, podobnie jak jego idol, Ernseto de la Cruz. Desperacko stara się udowodnić innym swój talent, a to prowadzi go do pięknej i kolorowej Krainy Umarłych, gdzie dochodzi do tajemniczego łańcucha zdarzeń. Na swojej drodze spotyka czarującego Hectora i razem wyruszają w niezwykłą podróż, aby odblokować prawdziwe oblicze rodzinnej historii Miguela.

Kompozytor Randy Newman w lutym 2015 roku zapowiedział, że „Coco” będzie pierwszym musicalem Pixara, ale projekt nie będzie raczej typowym reprezentantem gatunku, a jedynie wariacją na jego temat:

Już od pierwszego dnia było dla nas istotne to, aby mieć całkowicie latynoską obsadę. Skupiliśmy się na tym i mamy cudowną mieszankę ludzi – niektórych z Meksyku, niektórych z Los Angeles. – mówi reżyser Lee Unkrich.

Benjamin Bratt był jednym z pierwszym aktorów w obsadzie, natomiast problem pojawił się w przypadku Gaela Garcia Bernala (podkłada głos pod Hectora). Nie jest to człowiek znany z komedii, a jego rola w tej animacji jest nieco komiczna:

Gael był kimś, kogo rozważaliśmy od samego początku, ale nie byłem pewny czy uda się nam go sprzedać szefowi Pixar. Zrobił wiele filmów, które uwielbiam i kocham od lat, ale nie miał na swoim koncie komedii. Na szczęście szef naszego castingu powiedział: „Widzieliście to nowe show z Gaelem?”. To był „Mozart w Dżungli”, zacząłem oglądać i pomyślałem: „O mój boże, on jest taki zabawny, czarujący, idealny.”. Więc dzięki Bogu za Mozarta.” – dodaje reżyser.

Poniżej możecie dodatkowo zobaczyć plakat filmu oraz pierwszy koncept-art.

coco plakat