Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Coco zdetronizował Ligę Sprawiedliwości

„Coco” zadebiutował w zeszłym tygodniu na wielkim ekranie i jak się okazuje, najnowsza animacja od Pixara i Disneya, zdołała zdobyć pierwsze miejsce w amerykańskim box office. Tym samym najnowsze widowisko od DC Comics i Warner Bros. spadło o jedno oczko w rankingu.

Animacja „Coco” zadebiutowała w USA 22 listopada, a jej weekendowe wpływy wyniosły 49 mln dolarów. Łącznie na swoim koncie w film zgromadził kwotę 153,3 mln dolarów, z czego 71,1 mln to wpływy z rodzimego rynku. Produkcja zbiera pozytywne recenzje i można się spodziewać, że jej oglądalność prędko nie spadnie.

Tymczasem w drugim tygodniu po premierze komiksowe widowisko „Liga Sprawiedliwości” spadło na drugie miejsce zestawienia. Film zarobił dla Warner Bros. 40,7 mln dolarów, zaliczając 56% spadek oglądalności. Superprodukcja z DCEU ma na swoim koncie 481,3 mln dolarów z czego ponad 171,5 mln to wpływy z USA. Jeśli utrzyma się ta spadkowa tendencja, to film może zarobić w Stanach Zjednoczonych ok. 260 mln dolarów, co będzie najgorszym wynikiem z Kinowego Uniwersum DC Comics.

Podium weekendowego zestawienia w USA zamyka dramat „Wonder” („Cudowny chłopak”) w reżyserii Stephena Chbosky’ego, który zarobił dla Lionsgate kolejne 22,3 mln dolarów. Film okazał się niespodziewanym hitem i mimo spadku oglądalności wytwórnia może mówić o sporym sukcesie produkcji. „Wonder” ma na swoim koncie kwotę 70,3 mln dolarów, a są to wpływy jedynie z rodzimego rynku.

W TOP5 znalazły się „Thor: Ragnarok”, który zarobił w weekend 16,7 mln dolarów (łącznie ma na swoim koncie ponad 790 mln) oraz komedia „Daddy’s Home 2” („Tata kontra tata 2”), która w trzecim tygodniu po premierze zarobiła dla Paramount kolejne 13,2 mln dolarów (łączne wpływy przekraczają 87 mln).

Pierwsza dziesiątka box office w Stanach Zjednoczonych prezentuje się następująco:

box cocco

Źródło: boxofficemojo.com