Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Colin Trevorrow o reżyserii IX Epizodu Gwiezdnych Wojen

Parę dni temu fani „Gwiezdnych Wojen” stworzyli petycję o przywrócenie George’a Lucasa do roli reżysera. Miałby się on zająć filmem „Star Wars: Episode IX”. Petycja ma już 21 010 podpisów, ale mimo wszystko jej powstanie chyba nic nie zmieni…

Tym czasem głos w tej sprawie zabrał Colin Trevorrow, czyli obecny reżyser epizodu dziewiątego:

Widziałem to, dokładnie w dniu kiedy byłem w LucasFilm i wygłaszałem tę wielką mową o wszystkim tym, co dotyczy skierowania naszej inwencji na właściwy tor, o surowej kreatywności i odwadze George’a, który stworzył te filmy, o tym, że nie mamy zamiaru się bać czy wstydzić robienia czegoś, co może wydawać się szalone. – podkreślił Trevorrow.

Kiedy George Lucas tworzył „Gwiezdne Wojny”, wiele ludzi uważało, że to szalone. Jeżeli próbujesz komuś wyjaśnić o czym jest ten film – a ten ktoś nigdy nawet nie słyszał o „Gwiezdnych Wojnach”, to mówisz: „Jest sobie bohater. Jego ojciec jest po części robotem, ale włada również magią. Jest też koleś, który umie latać statkiem kosmicznym. Ma psa za przyjaciela!” – to brzmi jak szaleństwo. Ale to opowieść wszech czasów. Chcę właśnie tego rodzaju inwencji i kreatywności, jaką miał Lucas. – zaznaczył reżyser.

„Star Wars: Episode IX” ma mieć premierę 24 maja 2019 roku. Ale czy my dobrze zrozumieliśmy, że Wookie został nazwany psem?!