Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Coraz bliżej zakończenia sporu Andrzeja Sapkowskiego z CD Projekt Red?

W październiku 2018 roku media obiegła wiadomość o wystąpieniu pisarza z żądaniem zapłaty 60 mln zł odszkodowania od CD Projekt Red, twórców trylogii gier „Wiedźmin”. Możliwe, że sprawa zbliża się ku końcowi.

Andrzej Sapkowski zażądał od studia wypłaty wielomilionowego wynagrodzenia za wykorzystanie swojej książkowej sagi przy produkcji gier. Kierownictwo CD Projekt uznało roszczenia Sapkowskiego za bezpodstawne, jednak skłaniało się ku polubownemu rozwiązaniu sprawy.

Teraz, jak nieoficjalnie dowiedział się Puls Biznesu, obie strony sporu są bliskie porozumienia. Anonimowe źródło dziennika utrzymuje, że w najbliższym miesiącu powinniśmy poznać rozwiązanie sprawy i choć wciąż trwają ustalenia, to jest szansa na ugodę. Porozumienie to ma podobno nie objąć wypłacenia Sapkowskiemu żądanej sumy:

Raczej może to być formą docenienia twórczości Andrzeja Sapkowskiego, jego postaci i talentu, jeśli chodzi o pomoc w inspiracjach spółki.

– utrzymuje źródło dziennika.

Powyższe informacje są jedynie nieoficjalnymi wiadomościami. Studio nie zamierza komentować przebiegu negocjacji. Wcześniej prezes CD Projekt Red Adam Kiciński podkreślał, że spółce zależy zarówno na podtrzymaniu poprawnych relacji z Andrzejem Sapkowskim, jak i na honorowaniu wcześniejszych umów:

Będziemy dążyć do porozumienia. Zależy nam na dobrych relacjach z panem Sapkowskim, bo takie postępowanie jest dobre dla wszystkich. Jednak uważamy, że umowy już podpisane powinny być respektowane.