Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Cruella dostanie sequel!

Wytwórnia Disneya zaledwie tydzień po premierze „Cruelli” z Emmą Stone ogłosiła, że powstanie „Cruella 2”.

Film skupiający się na postaci Cruelli De Mon doczeka się kontynuacji. Widowisko w reżyserii Craiga Gillespie zostało ciepło przyjęte zarówno przez krytyków, jak i widzów. Teraz Disney zdecydował się ogłosić, że cały zespół kreatywny powróci w pracy przy kontynuacji „Cruelli”.

Jak informuje serwis The Hollywood Reporter, Disney znajduje się obecnie na wstępnym etapie prac nad projektem sequela. Studio chce, by na stanowiskach wrócili reżyser Craig Gillespie i scenarzysta Tony McNamara.

Oficjalny opis i zwiastun widowiska „Cruella”, które gości na ekranach kin i ofercie Disney+:

Film opowiada o buntowniczych początkach jednego z najbardziej znanych i modnych kinowych złoczyńców, legendarnej Cruelli de Mon. Akcja „Cruelli” rozgrywa się w Londynie w latach 70. w trakcie punkrockowej rewolucji, opowiada historię Estelli, bystrej i kreatywnej dziewczyny, zdeterminowanej, by zyskać sławę dzięki swoim projektom. Zaprzyjaźnia się z parą młodych złodziei i razem żyją na londyńskich ulicach. Pewnego dnia talent Estelli do mody przyciąga wzrok baronowej von Hellman, legendy mody, granej przez dwukrotną zdobywczynię Oscara Emmę Thompson („Howards End”, „Rozważna i romantyczna”). Ich relacja wprawia w ruch bieg wydarzeń, które sprawią, że Estella przejdzie na nikczemną stronę i stanie się żądną zemsty Cruellą.