Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Czarna Pantera 2 – Chadwick Boseman nie wróci w CGI

W związku ze śmiercią Chadwicka Bosemana w mediach pojawiły się pogłoski, jakoby Marvel w zapowiedzianym sequelu „Czarnej Pantery” zamierzał wykorzystać cyfrowo wygenerowaną postać aktora. Sprawę skomentowała jedna z producentek Kinowego Uniwersum Marvela.


Chadwick Boseman zmarł 28 sierpnia 2020 roku po długiej chorobie. Niewiele czasu minęło, gdy po mediach zaczęły krążyć pogłoski, że w „Black Panther 2” aktor zostanie cyforwo „wskrzeszony”. Teraz jednoznacznie sprawę skomentowała Victoria Alonso, producentka widowisk MCU:

Jest tylko jeden Chadwick i nie ma go z nami. Nasz król niestety zmarł w prawdziwym życiu, nie tylko w świecie fikcyjnym. Dlatego potrzebujemy czasu, by przemyśleć jak wrócić do jego historii i uhonorować go.

Ze słów Alonso wynika, że raczej pewne jest, że Marvel nie zdecyduje się wprowadzić na ekran Bosemana w CGI. Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem wydaje się nowy casting do roli T’Challi lub zmiana koncepcji na „Czarną Panterę 2”. Na oficjalne wiadomości musimy jeszcze poczekać. Na chwilę obecną znana jest jedynie wstępna data premiery widowiska, planowana na 6 maja 2022 roku.