Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Czarna Pantera 2 | Wstrzymano prace na planie

Zdjęcia do „Black Panther: Wakanda Forever”, zostały zawieszone ze względu na kontuzję Letiti Wright.

„Black Panther: Wakanda Forever” będzie kontynuacją widowiska z 2018 roku. Fabuła produkcji jest utrzymywana w tajemnicy i jedyne co, wiadomo z zapowiedzi twórców to fakt, że film odda hołd zmarłemu odtwórcy tytułowej roli, Chadwickowi Bosemanowi.

Prace na planie sequela „Czarnej Pantery” rozpoczęły się w czerwcu. Natomiast w sierpniu, podczas kręcenia jednej z kaskaderskich scen kontuzji doznała Letitia Wright, wcielająca się w MCU w postać Shuri. Po wypadku aktorka została przewieziona do lokalnego szpitala. Później Wright zdecydowała się przenieść się do Londynu, gdzie wraca do formy.

Ostatnie dwa miesiące ekipa filmowa pracowała na planie w Atlancie. Reżyser obrazu, Ryan Coogler zapowiedział ostatnio, że nakręcono już cały materiał, który mógł powstać bez udziału Wright. Jak donosi serwis The Hollywood Reporter, prace nad filmem zostały wstrzymane, by dopracować grafik zdjęć. Zdjęcia mają zostać wznowione na początku 2022 roku. Przedstawiciel Letiti Wright zapewnie, że aktorka dochodzi do zdrowia i już nie może doczekać się powrotu na plan.

W zeszłym miesiącu Marvel zdecydował się przesunąć datę premiery „Black Panther: Wakanda Forever” z 8 lipca 2022 roku na 11 listopada 2022 roku.