Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Czarne lustro powróci z trzecim sezonem na Netfliksie

Bardzo dobra wiadomość dla fanów „Black Mirror”. Trzeci sezon wyprodukuje platforma Netfix, a prace nad mają ruszyć pod koniec roku.

Wieści te zostały oficjalnie potwierdzone przez samego Netflixa, jak i twórców serii. Scenariusz trzeciego sezonu napisze Charlie Brooker showrunner cylku, który będzie także producentem wykonawczym projektu. Stanowisko to zajmie także Annabel Jones.

Fabuła „Black Mirror” skupia się na przedstawieniu wielorakich wizji przyszłości. Serial ukazuje m.in. jaki wpływ na ludzkie życie mogą mieć rozwój nowoczesnych technologii i mediów. Stanowi lustrzane odbicie naszej cywilizacji i jest próbą przedstawienia konsekwencji naszych działań, które mogą wywołać całkowity upadek społeczeństwa, jeżeli nic nie zmienimy w naszym zachowaniu.

„Czarne lustro” porusza tematykę przekraczania barier obyczajowych i kulturowych w imię sztuki, czy tragicznego w skutkach wpływu nowych technologii, mediów społecznościowych i telewizji, które kreują nieprawdziwy obraz życia, gdzie ciężko odróżnić prawdę od kłamstwa i rzeczywistość od fikcji.

Swojego entuzjazmu z nawiązania współpracy z Netfilxem nie krył Charlie Brooker, showrunner cylku:
„Jesteśmy niezwykle podekscytowani! Mogę zdradzić, że idee na kolejne odcinki są już rozrysowane w naszych planach i cieszymy się, że Neflix umożliwi rozszerzenie naszego zasięgu na cały świat. Dzięki temu nasze historie będą mogły mieć niespotykany dotąd rozmach oraz staną się jeszcze dziwniejsze i zajmujące. Choć mam nadzieję, że żadna z naszych wizji się nie spełni w rzeczywistości, to mimo wszystko trudno jest mi powstrzymać się od optymizmu, gdy myślę o nowej serii!” – powiedział Brooker.

Także Cindy Holland, wiceszefowa działu produkcji w Netfliksie, podkreśliła, że platforma jest dumna z faktu, że ma swój udział w tworzeniu tak wyjątkowego serialu:
„Charlie stworzył serial jedyny w swoim rodzaju. Niesie on niesamowite przesłanie i posiada niezwykły wydźwięk, pełny oryginalnego, czarnego humoru.” – zaznaczyła Holland.

W planach Netflixa jest 12 nowych epizodów serialu, których produkcja ma ruszyć już pod koniec tego roku.