Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Czarno-biały Mad Max już dostępny na Amazonie

„Mad Max: Na drodze gniewu” pojawił się w kinach ponad rok temu, ale wciąż jest filmem, o którym dużo się mówi. W pewnym momencie z pewnością można spodziewać się sequela/prequela od George’a Millera, ale w międzyczasie możemy obejrzeć wersję czarno-białą oryginalnego filmu – teraz dostępną na Amazonie za 20 dolarów w przypadku kupna i 6 dolarów za wypożyczenie.

Fizycznie film w tej wersji dostępny będzie w grudniu. George Miller osobiście stwierdził, że specjalne wydanie produkcji jest według niego “najlepszą wersją” filmu:

Spędziliśmy sporo czasu przy DI (digital intermediate) i mieliśmy świetnego speca od kolorów, Erica Whippa. Jedną z rzeczy, które zauważyłem było to, że często odbarwia się post-apokaliptyczne filmy, ale ludzie rezerwują czerń i biel dla filmów mocno artystycznych. My użyliśmy kolorów pomarańczowego i morskiego, a potem mogliśmy albo je odbarwić, albo podkręcić i odmienić film. – podkreślił Miller.

“Mad Max” okazał się box-office’owym hitem i został doceniony zarówno przez widzów, jak i krytyków. Film zarobił 378 milionów dolarów na świecie i zdobył 10 nominacji do Nagrody Akademii, które przyniosło mu 6 wygranych Oskarów.