Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Czarny Kanarek dostanie własny film od HBO Max

HBO przygotuje spin-off „Ptaków Nocy” skupiający się na postaci Black Canary.

„Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)” zadebiutowały w kinach w 2020 roku i zostały ciepło przyjęte przez widzów. Jednak do tej pory Warner Bros. nie kwapiło się do zamówienia kontynuacji przygód ekipy Harley Quinn. Teraz jednak dowiedzieliśmy się, że rozwijany jest projekt solowego filmu dla jednej z superbohaterek – Black Canary.

Do swojej roli powróci Jurnee Smollett, a scenariusz przygotuje Misha Green. Panie współpracowały ze sobą na planie serialu „Kraina Lovecrafta”. Teraz wspólnie stworzą dla platformy HBO Max film skupiający się na postaci Czarnego Kanarka. Szczegóły fabularne projektu pozostają nieznane. Nowe informacje poznamy zapewne podczas zbliżającego się konwentu DC FanDome.

Postać Dinah Lance aka Black Canary stworzyli w 1947 roku scenarzysta Robert Kanigher i grafik Carmine Infantino. Zadebiutowała w numerze „Flash Comics #86”. Oprócz doskonałych umiejętności w sztuce walki superbohaterka dysponuje mocą zwaną płaczem kanarka. Jest to fala dźwiękowa wywoływana krzykiem, którą Back Canary potrafi niszczyć przedmioty i obezwładniać wrogów.