Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Czego możemy oczekiwać od Doctor Strange?

Sukces filmu z MCU wiąże się z wieloma różnymi czynnikami. Zawsze jest to połączenie akcji i przygody, ale również czegoś więcej. „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz” był opisywany nawet jako thriller polityczny, a „Kapitan Ameryka: wojna bohaterów” jako thriller psychologiczny. Niebawem premierę będzie miał „Doctor Strange”. Czym wyróżni się ta produkcja?

W jednym z wywiadów o produkcji wypowiedział się Anthony Russo:

Piękno filmów o superbohaterach wiąże się z tym, że zawsze jest więcej historii do opowiedzenia. Możesz skierować się do jakiegokolwiek gatunku. W „Zimowym Żołnierzu” połączyliśmy gatunki tworząc thriller polityczny. Z „Civil War” zrobiliśmy thriller psychologiczny. „Infinity War” będzie jeszcze czymś innym. Pozostali filmowcy wciąż znajdują nowe pola do popisu. Możesz zrobić coś epickiego albo coś małego i intymnego dla swoich postaci. Możesz stworzyć świat rzeczywisty bądź fantastyczny. Myślę, że wszyscy czekamy na zaskakujące i oryginalne filmy o superbohaterach. – mówi Anthony Russo.

Natomiast zgodnie z tym, co mówi Scott Adkins, który ma się pojawić w filmie „Doctor Strange”, jednak jeszcze nie ujawniono jego roli, produkcja ta ma ukazać coś zupełnie innego:

To ma pokazać zupełnie inny wymiar MCU. Jestem pewien, że Scott Derrickson wprowadzi kilka elementów horroru. To będzie inna wersja komiksów Marvela.

Film wchodzi do kin 4 listopada, a w roli głównej pojawi się Benedict Cumberbatch.