Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Czekają nas cztery filmy z Batmanem w 2019 roku

Nie ma czegoś takiego, jak zbyt wiele Batmana, prawda? A jeżeli jesteście jego wielkimi fanami, to może ucieszycie się z pewnych pogłosek na temat kolejnych filmów z jego udziałem… DC Films i Warner Bros mają zamiar wydać w 2019 roku cztery nowe filmy osadzone w Gotham. I to wszystko pomimo tego, że to właśnie Mroczny Rycerz najczęściej pojawiał się na ekranie, jeżeli weźmiemy pod uwagę bohaterów DC. Częściej niż Superman.

Choć „Batman v Superman” okazał się być niewypałem, to Batman pojawi się też w „Lidze Sprawiedliwych” i podobno w „Wonder Woman”. Pojawił się nawet przez moment w „Legionie samobójców”. Teraz zza horyzontu wyłania się nowy solowy film, reżyserowany przez Matta Reevesa. Batman to zdecydowanie najpopularniejsza postać z kanonu DC. Najnowsze informacje o kolejnych produkcjach pochodzą Reddit, z forum zwanym DCEU Leaks:

Na 2019 rok planowane są cztery filmy związane z Batmanem. „Gotham City Sirens” w okolicach Walentynek, „Nightwing” w Memorial Day, „Batgirl” w sierpniu i „The Batman” w listopadzie. Studio robi to w ramach uczczenia 80. rocznicy istnienia Batmana. W solowym filmie nadal ma pojawić się Deathstroke, ale nie jago główny antagonista. Matt Reeves chce zrobić film o Batmanie na większą skalę, w którym zawrze i jego rodzinę i większość z wrogów. Dodatkowo na ten sam rok są również planowane dwa filmy animowany o Batmanie. Jeden z nich to adaptacja „The Long Halloween”. Grant Wilson być może będzie głównym złoczyńcą w filmie „Nightwing”.

Powyższe pogłoski wyglądają interesująco. Pozostaje trzymać kciuki za sukces przedsięwzięć z Mrocznym Rycerzem, zwłaszcza za problematyczny solowy film „The Batman”.