Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Człowiek rakieta doczeka się nowej odsłony

Informacje o przymiarkach do remake’u „The Rocketeer” („Człowiek rakieta”), pojawiły się jakiś czas temu, jednak były pobawione konkretów. Tym razem doczekaliśmy się pierwszej poważniejszej zapowiedzi od Dana Trachtenberga.

„The Rocketeer” z 1991 roku wyreżyserował Joe Johnston w oparciu o serię komiksów autorstwa Dave’a Stevensa. Akcja tego filmu osadzona była w roku 1938 i skupiała się na postaci pilota-akrobaty o imieniu Cliff Secord, który postanawia wypróbować swój eksperymentalny jetpack. Przywdziewa przerażający kostium i bardzo zżywa się z nowym gadżetem. A ponieważ to czasy bliskie II Wojny Światowej, przychodzi mu walczyć ze złymi nazistami.

Tytuł nowego projektu miałby brzmieć „The Rocketeers”, a jego reżyserią być może zajmie się właśnie Dan Trachtenberg („10 Cloverfield Lane”). Twórca podzielił się na Instagramie szkicem koncepcyjnym z ciekawym komentarzem, który poskutkował takimi domysłami. Na fotografii możemy zobaczyć atak nazistów na Nowy Jork i Człowieka Rakietę stojącego na szczycie Statuy Wolności. Scenariusz nowej wersji „Człowieka Rakiety” produkcji piszą Matt Spicer i Max Winkler.

Kilka lat temu Dennis Calero narysował to dla mnie. Teraz ten szkic jest bardziej istotny.

Years ago I had @denniscaleroart draw this up for me to pitch. It was an alt-history take. Seems more relevant now.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Dan Trachtenberg (@dannytrs)