Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Człowiek-Zagadka odnaleziony

Serwis Deadline ogłosił, że Paul Dano („Człowiek-scyzoryk”) zagra jednego z przeciwników Mrocznego Rycerza. Aktor ponoć dostał angaż do filmu „The Batman” Matta Reveesa.

Dano od najmłodszych lat marzył o karierze aktorskiej. Już jako nastolatek występował na Broodwayu, natomiast po ukończeniu szkoły średniej mocniej związał się z branżą. Na ekranie zadebiutował w serialu „Smart Guy”, w kinach obrazem „Nasz nowy dom”. Wśród uznanych produkcji, w których wystąpił znaleźć można filmy „Wojna i pokój”, „Aż poleje się krew” czy „Człowiek-scyzoryk”.

Człowiek-ZagadkaCzłowiek-Zagadka zadebiutował w komiksach w 1948 roku. Jego postać już w latach 60. została przeniesiona na mały ekran. Edward Nigma to niezwykle inteligentny złoczyńca, wykorzystujący w swoich działaniach niebezpieczne łamigłówki.

„The Batman” trafi do kin 23 czerwca 2021 roku. Robert Pattinson zagra w nim tytułową rolę. Oprócz niego na ekranie będzie można zobaczyć Zoë Kravitz grającą Kobietę Kot. Jeffrey Wright wcieli się natomiast w komisarza Gordona.


Źródło: deadline.com