Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Czy Doktor Doom będzie czarnym charakterem Czarnej Pantery 2?

W sieci pojawiły się nowe pogłoski dotyczące kontynuacji hitu MCU od Ryana Cooglera. Tym razem bohater Wakandy może zmierzyć się z samym Doctorem Doomem!

“Czarna Pantera 2” ma wejść do kin w 2022 roku. Jak na razie brak jakichkolwiek oficjalnych informacji dotyczących fabuły widowiska. Film znajduje się na wczesnym etapie rozwoju i wiadomo jedynie, że za kamerą stanie ponownie Coogler.

Teraz jednak pojawiły się intrygujące pogłoski sugerujące, że po Killmongerze (Michael B. Jordan) głównym przeciwnikiem Czarnej Pantery będzie Victor von Doom! Doktor Doom to postać stworzona przez Stana Lee i Steve’a Ditko – dawniej wybitny naukowiec, obecnie szaleniec z manią zawładnięcia światem. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych antagonistów ze świata Marvela, znany głównie jako przeciwnik Fantastycznej Czwórki.

Skąd pomysł na obsadzenie go jako główny czarny charakter w sequelu “Black Panther”? Z pogłosek wynika, że Doktor Doom będzie rozbudowywał swoje imperium aż do Afryki, gdzie wejdzie właśnie na wojenną ścieżkę z Wakandą. Jak na razie powyższe informacje należy traktować jako medialne plotki. Nie skomentował ich nikt z Marvela.

W filmie “Czarna Pantera 2” powrócą: Chadwick Boseman (T’Challa), Letitia Wright (Shuri), Lupita Nyong’o (Nakia), Danai Gurira (Okoye), Martin Freeman (Everett K. Ross), Daniel Kaluuya (W’Kabi), Winston Duke (M’Baku) oraz Angela Bassett (Ramonda).