Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Czy Jared Leto powróci do roli Jokera?

W mediach pojawiły się kolejne doniesienia dotyczące Kinowego Uniwersum DC od Warner Bros. Tym razem chodzi o postać Jokera, granego przez Jareda Leto. Czy aktor ma szansę powrócić do roli tego kultowego złoczyńcy?

Wcześniej w planach wytwórni znajdował się film o przygodach Jokera (Jared Leto) i Harley Quinn (Margot Robbie), jednak zamiast tego w kinach zobaczymy już niedługo “Jokera z Joaquinem Phoeniksem. W przyszłym roku zaś w kinach zagości “Birds of Prey”, gdzie Margot Robbie kolejny raz zagra Harley Quinn. Czy to oznacza, że projekt “Joker and Harley” wypadł z gry?

Z nieoficjalnych pogłosek, jakie krążą w filmowym świecie wynika, że nie. Film “Joker and Harley” ma szansę powstać, obecnie jedynie tkwi w zawieszeniu na etapie rozwijania projektu. W podobnej sytuacji znajduje się kilkanaście innych filmów z DCEU. Możliwe więc, że Leto pojawi się jeszcze na wielkim ekranie jako Joker. Natomiast jego obecność na planie „Birds of Prey” miała na celu zagranie jedynie gościnnego epizodu i to nie roli Jokera. Kogo więc zagrał Jared Leto? Tego dowiemy się na początku przyszłego roku, gdy „„Birds of Prey (And The Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)” trafią do kin.

Jared Leto pracuje obecnie na planie innego komiksowego widowiska, w którym gra główną rolę. Chodzi o „Morbiusa” z superbohaterskiego uniwersum Sony i Marvela. Premiera tego filmu zaplanowana jest na 31 lipca 2020 roku. Reżyserią zajmuje się Daniel Espinosa.