Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Czy Jon Snow powróci? Spekulacje na temat przyszłości bohatera.

Kontrowersje wokół piątego sezonu „Gry o tron” nie gasną. Finał sezonu dostarczył fanom wiele emocji i pozostawił wiele miejsca na spekulacje. Czy Jon Snow powróci w 6 sezonie?

W finale 5 sezonu „Gry o tron” pożegnaliśmy Jona Snowa. Dowódca Nocnej Straży nie żyje. Jak na razie. Odtwórca roli Snowa, Kit Harington, wspólnie z producentami serialu twierdzą inaczej, ale fani wiedzą swoje i niedowierzają ich zapewnieniom. Co więcej, w sieci pojawia się coraz więcej teorii, które pozwalają widzom mieć nadzieję, że zobaczą jeszcze Jona Snowa w kolejnym sezonie.

Na portalu MTV.com Josh Wigler zamieścił interesujący wpis, który może być pewną wskazówką dotyczącą przyszłości Jona Snowa. Fani zauważyli, że w końcowym ujęciu, na moment przed napisami, gdy kamera robi zbliżenie na twarz bohatera, oczy Snowa zmieniają kolor na fioletowy. Czy są to jedynie pobożne życzenia fanów? Dla porównania prezentujemy poniżej 2 zdjęcia, zdecydujcie sami.

Cała sprawa może być jedynie grą świateł powstałą przy kręceniu tej sceny, rozdmuchaną przez rozgoryczonych fanów, którzy pragną wierzyć, że pod koniec kolor oczu Jona zrobił się nieco ciemniejszy. Fotografie nie oddają tego zbyt dokładnie, ze względu na to, że cała scena była dość ciemna. Z tego powodu najlepiej samemu sprawdzić czy rzeczywiście kolor oczu Jona Snowa ulega zmianie w ostatnich sekundach odcinka.

Zmiana ta może sugerować wiele, m.in. przenosiny świadomości Jona do Ducha czy działania Melisandre, usiłującej utrzymać Snowa przy życiu.

jon2