Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Czy Marvel może nakręcić solowy film o Hulku? Nowe wiadomości!

Mark Ruffalo (odtwórca roli Hulka), stwierdził niedawno, że powstanie solowego film o Hulku jest raczej niemożliwe, ze względu na to, że prawa do postaci ma studio Universal. Okazuje się, że nie do końca tak to wygląda.

Postać Hulka wystąpiła do tej pory w filmach Marvela jedynie w dwóch częściach „Avengers” (nie wliczając krótkiego epizodu Marka Ruffalo w filmie „Iron Man 3”). Cały czas wraca jednak temat potencjalnego solowego filmu, ale podobno było to niemożliwe, bo prawa do postaci posiada studio Universal. Jednak jest to jedynie część prawdy.

Jak informuje Forbes, Universal nie ma już praw do wyprodukowania filmu o Hulku, ale nadal posiada te dotyczące dystrybucji obrazu. Co to oznacza? W teorii: Marvel może nakręcić superprodukcję o bohaterze, ale to wytwórnia Universal będzie miało pierwszeństwo w kolejce do dystrybucji filmu na świecie. Dopiero kiedy studio zrzeknie się tej opcji, do gry będzie mógł wkroczyć Disney.

Niestety, jest to tylko jedna z trudności, która powoduje, że Marvel w najbliższym czasie raczej nie podejmie się realizacji solowego filmu o Hulku. Jak wiadomo, aż do 2019 roku, studio ma mnóstwo pracy, realizując filmy z 3 fazy swojego Kinowego Uniwersum. Dodatkowo studio uważa, że Hulk lepiej wypada w filmach z innymi bohaterami, a jego dotychczasowe solowe występy osiągnęły niezadowalające wyniki finansowe.