Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Czy Megalodon pożarł box office w Stanach Zjednoczonych?

Okazuje się, że Amerykanie nie przestraszyli się „The Meg” z Jasonem Stathamem, widowisko w 2 tygodniu po premierze spadło na drugie miejsce zestawienia (21,1 mln dolarów). Na pierwsze wskoczyła komedia romantyczna „Crazy Rich Asians” (25,2 mln).

Thriller o olbrzymim prehistorycznym rekinie zebrał do tej pory na swoim koncie 314,1 mln dolarów, z czego 83,7 mln to wpływy z rodzimego rynku. Natomiast „Crazy Rich Asians” zadebiutowała w USA z wynikiem przekraczającym 25 mln dolarów (przy budżecie wynoszącym 30 mln jest t wynik, który powinien zadowolić Warner Bros.).

Na 3. miejscu zestawienia znalazło się widowisko akcji dla dorosłych z Markiem Wahlbergiem w roli głównej. Film zarobił dla STX Entertainment na otwarciu 13,6 mln dolarów, a miejsce 4. należy do innego filmu akcji – „Mission: Impossible – Fallout”, które w 4 tygodniu na ekranach dodało do swojego konta 10,5 mln dolarów. Szósta część cyklu „Mission: Impossible” zgromadziła do tej pory 501,4 mln dolarów z czego 180,7 mln to wpływy z USA. TOP5 zamykaa thriller „Alpha” od Studio 8 (10,5 mln), a disnejowski obraz „Krzysiu, gdzie jesteś?” spadł na 6. miejsce z wynikiem 8,8 mln dolarów.

Pierwsza dziesiątka box office’u w Stanach Zjednoczonych prezentuje się następująco:

box usa 8 18

Źródło: boxofficemojo.com