Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Czy powstaną kolejne przygody Allana Quatermaina z Chrisem Hemsworthem w roli głównej?

Wytwórnia Sony Pictures rozgląda się za tematem do stworzenia przynoszącej zyski franszyzy. Jednym z projektów, które mają duże szanse na realizacje jest odnowiona wersja przygód Allana Quatermaina. W głównej roli Sony pragnie podobno obsadzić gwiazdę Marvelowskich widowisk – Chrisa Hemswortha.

Jak na razie rewelacje te nie zostały potwierdzone przez studio. Pewne jest natomiast, że wstępną wersję scenariusza przygotował debiutant Barnett Brettler.

Allan Quartermain to postać słynnego podróżnika i odkrywcy, stworzona przez pisarza H. Ridera Haggarda. Cykl powieści o przygodach Quatermaina, który m.in. wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu kopalni króla Salomoona, składa się z ponad 10 tomów, co stanowi dobry punkt wyjściowy do stworzenia filmowych sequeli.

Do tej pory powstało kilka filmów, których bohaterem był Quartermain. Dwukrotnie zagrał go Richard Chamberlain („Kopalnie króla Salomona” i „Quatermain i zaginione Miasto Złota”), a raz również Sean Connery („Liga niezwykłych dżentelmenów”).

allan quatermain