Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Czy powstanie kolejny kinowy film o przygodach Simpsonów?

„Simpsonowie” świętowali ostatnio wyemitowanie 600 odcinka w trakcie już 28 sezonu serialu. FXX planuje obecnie wyemitowanie maratonu każdego pojedynczego odcinka show, ale w głowach fanów wciąż pojawia się jedno pytanie. Czy kiedykolwiek doczekają się drugiego filmu?

Producent Simpsonów, James L. Brooks, udzielił ostatnio wywiadu dla LRM i oczywiście nie zabrakło pytania o sequel. Jego odpowiedź nie dawała wiele nadziei, ale też nie wykluczała całkowicie możliwości powstania kolejnego filmu:

Fox bardzo chciałby zrobić kolejny film, ale może go zrobimy, może nie – tak to obecnie wygląda. Jak dzielimy naszą pracę i jak wierzymy w posiadaną ideę? Być może wkrótce przejdziemy do bardziej aktywnego poszukiwania pomysłów na drugi film.

Koszt produkcji pierwszego filmu wyniósł zaledwie 75 mln dolarów, a produkcja przyniosła oszałamiający zysk: w skali światowej zarobiła aż 527 mln. Więc skoro Brooks mówi, że Fox jest zainteresowany sequelem, nie jest to dla nikogo wielkim zaskoczeniem. Twórca sam stwierdził, że mają już wstępną ideę, ale póki co się o niej nie rozmawia.

Podczas panelu Simpsonów na Comic-Con w San Diego również pojawiła się informacja o potencjalnym sequelu. Oto co powiedział Al Jean:

Rozmawialiśmy o tym, a jeżeli zrobimy to tak, jak chcemy, to będzie to naprawdę dobre. Nigdy nie zrobilibyśmy tego kolejnego filmu tylko po to, żeby zarobić, więc jeśli się uda, to tylko dlatego, że w to wierzymy.