Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Czy Scamander przebywał w Hogwarcie w erze Pottera?

Świat czarodziejów ma się dobrze i ożył na nowo – tym razem dzięki spin-offowi serii o Harrym Potterze, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, który obecnie jest wyświetlany w kinach. Historia skupia się na magizoologu o imieniu Newt Scamander, ale to już na pewno wiecie. Jego postać pojawiła się już w 2001 roku, kiedy to wydano książkę o tym samym tytule, co film. Więc od tamtej pory była szansa na to, że Newt zadebiutuje na wielkim ekranie i tak też się stało.

Ale czy pamiętacie może scenę z filmu „Harry Potter i Więzień Azkabanu”, kiedy to Fred i George Weasleyowie dali Harry’emu Mapę Huncwotów? Było na niej widoczne imię Newta. Mapa pokazuje miejsce pobytu każdej osoby w Hogwarcie w danym momencie, co by oznaczało, że Scamander był gdzieś w szkole, choć na ekranie oficjalnie się nie pojawił – czyli mimo wszystko był częścią tego uniwersum jeszcze przed premierą swojego filmu.

Jednak co Newt robił w Hogwarcie w tym okresie? Zdecydowanie byłby już nieco stary, bowiem czas akcji „Fantastycznych zwierząt” przypada na rok 1926.