Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Czy TRON 3 ma szanse powstać?

Zeszłego lata wszyscy fani „TRON” i „TRON Legacy” musieli z trudem pogodzić z tym, że zaprzestano tworzenia „TRON 3”. Sequel miał być wyreżyserowany przez Josepha Kosinskiego i nosić nazwę „TRON: Ascension”. W rolach głównych Sama Flynna i Quory ponownie mieli się pojawić Garrett Hedlund i Olivia Wilde.

Okazuje się jednak, że producent Brigham Taylor wciąż ma nadzieje, że projekt ten dojdzie do skutku.

Zawsze miałem na to nadzieję. Właśnie odbyłem cudowną podróż do Shanhaiu, gdzie mają niesamowite atrakcje nawiązujące do „Tron Legacy”. Projektanci po prostu odwalili kawał dobrej roboty i stworzyli coś, przy czym człowiek czuje się, jakby wchodził do Grid, do tego świata stworzonego przez Lisbergera i Kosinskiego… i myślę, że to wiąże się z tym, że mam nadzieję na to, że rozrośnie się to na miarę filmu albo czegoś innego.

Być może Disney po prostu uznał, że nie jest to odpowiedni czas na tworzenie sequela, ale Taylor podchodzi do tego optymistycznie. Aktualnie studio skupia się na remake’ach klasycznych filmów, więc może „TRON” faktycznie musi chwilę poczekać. Jednakże nie wszyscy mają podobne nastawienie, co producent.

Nie dbam już o to. Skończyłem z tym. Idę dalej. Nie lubię tego mówić, ale to już było zbyt wiele wzlotów i upadków jak dla mnie. Wolałbym już tego nie kontynuować. Nie chcę ponownie powtarzać swojej kariery. – mówi Bruce Boxleitner, odtwórca jednej z ról.

– Myślę, że chcą się zabezpieczyć ich starą formułą. Znaczy się, Tim Burton robi Dumbo. Robią filmu live action starych, animowanych klasyków. Mają też Gwiezdne Wojny. No i nie pomijajmy tego, mają też Marvela. Może czują, że już dosyć tego sci-fi. My byliśmy czystym science fiction. Gwiezdne Wojny to fantasy, miecze, statki kosmiczne. Marvel to superbohaterowie komiksów. Gwiezdne Wojny to owszem, jest science fiction. Są tam również elementy fantasy, ale Marvel już nie. To komiksy. To nie jest sci-fi. Może zdecydowali, że nie chcą robić więcej science-fiction. – kontynuuje aktor.