Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Czy X-Meni pojawią się w MCU?

W jednym z ostatnich wywiadów producentka Lauren Shuler Donner zapowiedziała, że jest otwarta na współpracę z Kevinem Feige’em. Czy to oznacza, że uniwersum drużyny X-Men dołączy do MCU? Całkiem możliwe!

W tym roku do kin zawitają aż trzy widowiska z uniwersum X-Men: „The New Mutants” (13 kwietnia), „Deadpool 2” (31 maja) i „X-Men: Dark Phoenix” (2 listopada). Niestety przejęcie 20th Century Fox przez Disneya postawiło przyszłość kinowej serii pod znakiem zapytania. Mamy jednak dobre wieści: producentka „X-Men” jest gotowa na współpracę z Marvelem:

Pewnie, czemu nie? Nadal mamy do dyspozycji dużo czasu, pozostało jeszcze 18 miesięcy, więc niczego nie wykluczam. Myślę, że Bob Iger [CEO The Walt Disney Company] to jeden z najbystrzejszych ludzi w USA, a z Alanem Hornem [prezes The Walt Disney Company] znamy się od lat, to stary przyjaciel. Natomiast Kevin [Feige] był wcześniej moim stażystą, następnie asystentem, a potem zastępcą producenta przy pierwszej części „X-Men”. Wspólnie zaczęliśmy cykl X-Men, więc cieszy mnie perspektywa ponownej współpracy. – zapowiedziała w wywiadzie Lauren Shuler Donner.

Oficjalnie nie pojawiły się jeszcze żadne informacje na temat możliwości połączenia uniwersum X-Men z kinowym uniwersum Marvela i jak na razie nie wiadomo w jaki sposób miałoby to dojść do skutku.