Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Czy zobaczymy rasę Skrulli w Dark Phoenix?

W sieci pojawiły się pogłoski, że w zapowiedzianym na przyszły rok widowisku z uniwersum Marvela „X-Men: Dark Phoenix”, zobaczymy zmiennokształtnych obcych, a mianowicie rasę Skrull. Poniżej możliwe spoilery!

Skrullowie zostali stworzeni przez Stana Lee i Jack’a Kirby’ego, a po raz pierwszy pojawili się na kartach komiksu w „Fantastic Four #2” (1962).

Ostrzeżenie spoilerowe!

Z medialnych doniesień wynika, że Skrullowie pojawią się w sekwencji rozgrywającej się w siedzibie ONZ. W tej scenie mają też brać udział profesor Xavier, Magneto, Jean Grey oraz Cyklop, którzy mieli zabrać głos na forum w sprawie praw mutantów. Wówczas następuje atak obcych statków.

„X-Men: Dark Phoenix” powstało w oparciu o komiks „Dark Phoenix Saga”, w którym występuje wiele obcych ras. Wśród nich najważniejsi są bez wątpienia przedstawiciele imperium Shi’ar. Według wcześniejszych pogłosek ich władczynię, imperatorową Shi’ar, Lilandrę ma w filmie zagrać Jessica Chastain. Aktorka zdementowała jednak ostatnio te plotki.

Niedawno zakończyły się prace na planie widowiska, którego premierę zaplanowano na 2 listopada 2018 roku. Film wyreżyserował Simon Kinberg, który jest również twórcą scenariusza, a wśród obsady „X-Men: The Dark Phoenix” pojawią się m.in. James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Tye Sheridan, Sophie Turner, Alexandra Shipp, Even Peters i Kodi Smit-McPhee.