Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Czy zobaczymy wersję reżyserską Ligi Sprawiedliwości?

Chociaż to Zack Snyder figuruje wszędzie jako reżyser „Ligi Sprawiedliwości”, to fani doskonale wiedzą, że film w ostateczności bardziej przypominał styl Jossa Whedona. Okazało się, że wiele scen zostało wyciętych z finałowej wersji, która pojawiła się w kinach. Z tego powodu powstała petycja do Warner Bros z prośbą o pokazanie światu wersji reżyserskiej. Dodatkowo inicjatywę tę wspiera część ekipy filmowej, w tym Fabian Wagner, operator kamery.

Ten film był nawet krótszy, niż się spodziewałem, więc są sceny, które się w nim nie znalazły. Naprawdę mam nadzieję, że zobaczymy wersję reżyserską, która da nam wszystko to, co nakręciliśmy, a co się tam nie znalazło. Uwielbiam fakt, że wersja Snydera jest długa, bo opowiedzenie takiej historii wymaga czasu. Nigdy wcześniej oglądając jego wersję reżyserską nie pomyślałem „To jest długie”. Bez względu na to, czy są to trzy godziny czy trzy godziny i dziesięć minut, zawsze wydaje się to mijać zbyt szybko. – powiedział Wagner.

Dubler Bena Afflecka, Richard Cetrone, ma podobne zdanie:

Prawdopodobnie powinienem był to napisać, kiedy pojawił się ten post, ale chcę to teraz wyjaśnić. Nic nie mam do Jossa Whedona. Pracowałem z nim przy wielu projektach i myślę, że to świetny reżyser i łatwo się z nim pracuje. Podoba mi się również muzyka Danny’ego Elfmana. Więc ogółem się zgadzam, choć nie do końca popieram wszystko, co jest w tej petycji. Napisałem to, bo chciałbym wesprzeć moich przyjaciół i mógłbym zobaczyć jego wersję. – mówi o petycji Cetrone.

A Wy chcielibyście wersję reżyserską?