Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Dakota Johnson zmierzy się ze Spider-Manem?

Sony kompletuje obsadę kolejnego filmu z uniwersum „Spider-Mana”. Najnowszym nabytkiem obsadowym w nowym widowisku spiderverse może zostać Dakota Johnson („Córka”, „50 twarzy Greya”). Kogo miałaby zagrać?


Dakota Johnson negocjuje tytułową rolę w „Madame Web”. Sony ogłosiło ten projekt w 2019 roku i teraz przymierza się do jego realizacji. Scenariusz widowiska stworzyli Matt Sazama i Burk Sharpless, odpowiedzialni za fabułę innego filmu z uniwersum – „Morbiusa” z Jaredem Leto, który zobaczymy w kwietniu. Reżyserię „Madame Web” powierzono S.J. Clarkson, która pracowała m.in. nad netflixową „Jessicą Jones”.

Na chwilę obecną nie udostępniono dalszych szczegółów „Madame Web” – nie znamy zarysu fabuły, ani daty premiery.

Madame Web to pseudonim Cassandry Webb, która zadebiutowała na kartach komiksu w 1980 roku. Webb to niewidoma kobieta w podeszłym wieku, którą przy życiu podtrzymuje złożona aparatura wyglądem przypominająca pajęczą sieć. Ponadto, Cassandra posiada umiejętności telepatyczne, jasnowidzenia i transformacji w ducha. Potencjalny angaż Dakoty Johnson sugeruje, że Sony może chcieć odejść od komiksowego pierwowzoru tej postaci.