Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Daniel Dae Kim w obsadzie Hellboya

Aktor dostał rolę, z której zrezygnował po burzy medialnej Ed Skrein. Daniel Dae Kim („Zagubieni”, „Hawaii 5.0”) sportretuje postać majora Benjamina Daimio, który w komiksowym pierwowzorze autorstwa Mike’a Mignoli, miał japońskie korzenie i dosyć często zwracał uwagę na tradycję i kulturę związaną ze swoim pochodzeniem.

Benjamina Daimio to członek B.B.P.O. (Biura Badań Paranormalnych i Obrony). W B.B.P.O. mogli służyć zwyczajni ludzie, jak i osoby posiadające nadnaturalne zdolności. Daimio należy do tych drugich, bowiem gdy odczuwa silne emocje, jak np. gniew, potrafi fizycznie przemienić się w bestię.

Scenariusz nowego „Hellboy’a” przygotowali Christopher Golden, Andrew Cosby oraz sam Mike Mignola, a reżyserią zajmie się Neil Marshall („Gra o tron”). Produkcja powstanie na zlecenie Millennium Films i Dark Horse Comics z przeznaczeniem do najwyższej kategorii wiekowej, R.

W roli głównej zobaczymy Davida Harboura („Stranger Things”), a jednym z najnowszych nabytków obsadowych jest gwiazda „Amerykańskich Bogów”, dwóch części „Johna Wicka” oraz „Deadwood” – Ian McShane. Pojawi się on w roli profesora Brooma, przybranego ojca głównego bohatera. Głównego złoczyńcę filmu, postać o imieniu Nimue, zagra Milla Jovovich.