Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Dark Phoenix doczeka się nowej historii?

Od kiedy zeszłego lata na ekranach kin pojawiła się produkcja „X-Men: Apocalypse”, fani wciąż czekają na kontynuację. Studio ogłosiło już kilka spin-offów, takich jak chociażby „X-Force” czy „The New Mutants”, ale co dalej? Jedna z plotek jest taka, że chcieliby nakręcić reboota historii Dark Phoenix.

Wiele wydarzeń z sagi The Dark Phoenix zostało opowiedziane w „X-2: X-Men United” w 2003 roku i w „X-Men: The Last Stand” w 2006. Jednakże już w roku 2014 w „X-Men: Days of Future Past” trochę się zmieniło, a Jean Grey (Famke Janssen) wciąż była tam obecna.

Akcja „X-Men: First Class” jest osadzona w latach 60, „X-Men: Days of Future Past” w latach 70, a „X-Men: Apocalypse” w 80. Producent Simon Kinberg zapowiedział, że kolejny film o X-Menach osadzony będzie w latach 90. Dodatkowo pojawiła się informacja, że prawdopodobnie tytuł będzie brzmiał „X-Men: Supernova”.

W zeszłym miesiącu pojawiła się informacja, że produkcja nowego filmu rozpoczyna się latem w Montrealu, czyli w tym samym miejscu, gdzie kręcono dwa poprzednie filmy. Ponoć też Bryan Singer powróci do roli reżysera, ale nic nie zostało oficjalnie potwierdzone przez studio, łącznie z obsadą.