Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Dark Phoenix nie zahaczy o kosmos

Najnowsze doniesienia związane z produkcją „X-Men: Dark Phoenix” sugerują, że nie zobaczymy wątków kosmicznych. Jakie rozwiązania interesują twórców widowiska?

W „X-Men: Dark Phoenix” miały po raz pierwszy w filmowej serii X-Men znaleźć się sekwencje akcji osadzone w przestrzeni kosmicznej, ze względu na potencjalną obecność kosmicznej rasy Shi’ar (Jessica Chastain dostała rolę głównego czarnego charakteru widowiska – wcieli się ona w postać o imieniu Lilandra, cesarzową imperium Shi’ar). Jednak ostatnie słowa reżysera produkcji sugerują coś zgoła innego:

Musimy znaleźć jakiś sposób, aby sprowadzić ich na Ziemię. Nie będzie to zbyt międzygalaktyczne widowisko. – zapowiada twórca.

Kinberg nie ma więc zamiaru wysyłać drużyny X-Men na kosmiczne starcia, a walka z rasą Shi’ar najprawdopodobniej rozegra się na naszej planecie.

Film reżyseruje Simon Kinberg, który jest również twórcą scenariusza do „X-Men: The Dark Phoenix”, a wśród obsady pojawia się także Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Tye Sheridan, Sophie Turner, Alexandra Shipp, Even Peters i Kodi Smit-McPhee.

Premiera „X-Men: Dark Phoenix” zaplanowana jest na 2 listopada 2018 roku.