Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Dark Universe rośnie – ogłoszono dwa kolejne filmy!

Chociaż jesteśmy jeszcze przed premierą nowej „Mumii”, Universal powoli zaczyna zdradzać szczegóły dotyczące innych planowanych filmów, które wejdą w skład Dark Universe.

Alex Kurtzman, reżyser i producent „Mumii”, zdradził:

Chcemy zrobić “Frankensteina”, “Narzeczoną Frankensteina”, “Draculę”, “Potwora z Czarnej Laguny”, “Upiora w operze”, “Dzwonnika z Notre Dame” i “Niewidzialnego człowieka”.

Jeśli nie śledzicie na bieżąco newsów dotyczących Dark Universe, to nowościami są „Upiór w Operze” i „Dzwonnik z Notre Dame”. Podobnie jak w przypadku „Mumii”, gdzie przedstawieni nam zostaną Dr. Jekyll i Mr. Hyde, Kurtzman zapowiedział, że możliwym jest stworzenie spin-offów z tych filmów i sprawdzenie, jak ich klasyczne monstra poradzą sobie w głębszej mitologii:

Myślę, że kopanie w mitologii potworów to ciekawy zabieg, podobnie jak połączenie klasycznych monstrów z nowymi może być bardzo interesujące.

Kurtzman podał też nazwiska kilku aktorów, których chciałby zobaczyć w swoich filmach, a są to: Angelina Jolie, Michael Fassbender, Charlize Theron i Jennifer Lawrence.

„Mumia” zadebiutuje w kinach już jutro. Wybieracie się?