Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Darth Vader dostaje solowy film!

Oficjalnie ogłoszono, podczas tegorocznej Star Wars Celebration w Londynie, że LucasFilm we współpracy z Davidem S. Goyerem oraz ILMxLAB (studio specjalizujące się w wirtualnej rzeczywistości), wspólnie przygotują film o Darth Vaderze!

David S. Goyer, który pracował m.in. nad takimi produkcjami jak „Batman-Początek”, „Człowiek ze Stali” czy „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości”, zdradził, że ta produkcja będzie wyjątkowa. Nie będzie to bowiem typowe widowisko kinowe. Produkcja powstanie przy wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości, a widz będzie miał możliwość uczestniczenia w fabule! Film będzie można oglądać za pomocą urządzeń VR.

Podczas panelu na Star Wars Celebration twórca zdradził kilka szczegółów dotyczących projektu. Widz ma być gościem w rozgrywającej się historii i mieć na nią pewien wpływ – m.in. będzie mógł przemieszczać się po okolicy, dotykać postaci i przedmiotów, a także używać niektórych rzeczy.

Wybór tej postaci na bohatera tego filmu był oczywisty według Goyera. Podkreślił, że w uniwersum „Gwiezdnych Wojen” poznaliśmy mnóstwo miejsc, światów i bohaterów. Jednak do tej pory nie poznaliśmy historii z perspektywy Dartha Vadera. Daltego też jest on najlepszym kandydatem do wprowadzenia widzów do uniwersum Gwiezdnych Wojen w wirtualnej rzeczywistości.

Jak na razie nie podano w jakim okresie czasowym zostanie osadzona fabuła tej produkcji. Nie podano również choćby przybliżonej daty premiery tego wyjątkowego widowiska. Wiadomo natomiast, że wejdzie ono w skład nowego kanonu „Star Wars” i akcja będzie rozgrywać się w czasie rzeczywistym – wprowadzony zostanie podział na dzień i noc, a historia będzie rozgrywać się dalej, nawet jeśli widz opuści ekranową rzeczywistość.

Źródło: cinemablend.com