Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

David Fincher krytykuje Marvel Studios

Reżyser promuje obecnie swoją najnowszą produkcję, serial kryminalny „Mindhunter”, który powstał we współpracy z platformą Netflx. W jednym z wywiadów reżyser wypowiedział się na temat twórców pracujących dla Marvela.

Twórca takich produkcji jak „House of Cards”, „Podziemny krąg”, „Siedem”, czy „Zaginiona dziewczyna” tak skomentował sytuację:

Zobaczcie, jest tak wielka grupa utalentowanych ludzi, którzy czują, że nie odpowiadają im warunki pracy dla Marvela. Myślę, że jeśli stworzymy im odpowiednią przestrzeń, która będzie dojrzała, przemyślana, troskliwa i interesująca, ze złożonymi oraz wymagającymi historiami i bohaterami, to będą mogli rozwinąć skrzydła. W zamian zaistnieje realna szansa na coś innego, coś, co nie będzie materiałem na pół godziny upchanym w 22 minutach, paskudnie powtarzanym przez trzy akty, zakończonym cliffhangerem. – powiedział Fincher.

Zgadzacie się ze słowami reżysera? Uważacie, że ekranizacje spod szyldu Marvel Studios zyskałyby, gdyby dać twórcom większą swobodę twórczą?