Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

David Fincher wyreżyseruje World War Z 2

Nowy prezes Paramount Pictures Jim Gianopulos potwierdził, że David Fincher zajmie się reżyserią produkcji “World War Z 2”. Brad Pitt powtórzy swoją rolę Gerry’ego Lane’a, ale inni członkowie obsady nie zostali jeszcze potwierdzeni.

Dla Davida Finchera produkcja będzie pierwszą od czasu “Zaginonej dziewczyny” z 2014 roku, a dodatkowo czwartą tworzoną wspólnie z Bradem Pittem po “Se7en”, “Podziemnym Kręgu” i “Ciekawym przypadku Benjamina Buttona”. Na razie studio nie podało większych szczegółów, daty rozpoczęcia zdjęć ani premiery, ale całość powinna ruszyć w przeciągu kilku miesięcy.

Scenarzysta produkcji Steven Knight, który rozpoczął pisanie już w 2014 roku zdradził, że sequel “nie będzie taki, jak poprzedni film”, a także że “zaczyna od białej kartki”.

Pierwszy film skupiał się na pracowniku ONZ, Gerry’m Lane’u (Pitt), który przemierza świat tocząc wyścig z czasem, by powstrzymać pandemię Zombie, które obalają armie, rządy i zmierzają do zniszczenia ludzkości. W obsadzie produkcji pojawili się Mireille Enos, Daniella Kertesz, James Badge Dale, Matthew Fox, David Morse, Elyes Gable i Peter Capaldi.