Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

David Leitch nakręci Blade?

Reżyser znany przede wszystkim z „Atomic Blonde”, „Jonha Wicka”, „Hobbsa i Shawa” i „Deadpool 2” zainteresował się zapowiedzianym przez Marvel projektem „Blade”, którego bardzo chce wyreżyserować.

Na San Diego Comic Con Kevin Feige zapowiedział, że w piątej fazie Marvel Cinematic Universe zostanie wprowadzona postać Blade’a – pierwszego wampira w komiksach wydawnictwa – którego ma zagrać Mahershala Ali („Green Book”).

Podobno głównym powodem tego, że David Leitch pragnie wyreżyserować widowisko jest nie tylko uwielbienie samej postaci, ale i wcześniejszych kinowych przygód Chodzącego Za Dnia, w którym dodatkowo miał okazję się pojawić – jako kaskader. Reżyser podkreśla, że było to jedno z jego pierwszych zleceń – zobaczyć go można w scenie, gdzie Blade pojawia się w klubie pełnym krwi. W dodatku, sądzi, że Mahershala to świetny aktor i obsadzenie go w tej roli zwiastuje coś naprawdę dużego – i to kolejny powód, aby wziął w nim udział.

Na razie nie wiadomo, czy produkcja będzie serialem bądź filmem, ani kiedy można spodziewać się premiery. Trudno też powiedzieć, czy uda się wprowadzić go do uniwersum przed 2022 rokiem.


Źródło: heroichollywood.com