Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

David Yates o Fantastic Beasts and Where to Find Them

 

Jeszcze jakieś pięć miesięcy dzieli nas od premiery filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, który jest spin-offem z uniwersum Harry’ego Pottera. Jego akcja rozgrywa się 80 lat przed wydarzeniami, które znamy z całej sagi, jednak od początku były plany, że ma to być również pierwsza część nowego trylogii. Wszystko wskazuje na to, że faktycznie tak będzie.

Reżyser David Yates zajmował się ostatnio promocją swojego innego filmu, „The Legend of Tarzan”, ale oczywiście podczas niektórych wywiadów nie mogło zabraknąć pytania związanego z uniwersum Harry’ego Pottera. Yates wyjaśnił między innymi, dlaczego ta produkcja będzie się różnić od filmów o czarodziejach, które już doskonale znamy.

Nikt nie ma takiej historii na własność, zwłaszcza w terminach powiązania z materiałem, podobnie jak w związku z filmem, który ma się pojawić. To jest na swój sposób piękne. Kiedy przenosimy na ekran książki o Harrym Potterze, możemy pominąć te rzeczy, których nienawidzimy i które nie będą wpasowywać się w strukturę opowiedzenia tej historii w postaci filmowej.

Jednak w przypadku tego filmu wiele rzeczy może nawiązywać do książki, gdyż scenariusz napisała oczywiście J.K. Rowling. Dodatkowo Yates wyznał, że trwają prace nad kolejnymi częściami:

Napisała pierwszy scenariusz. Pisze drugi. Ma świetny pomysł na trzeci. – z tego wynika, że faktycznie możemy się spodziewać całej trylogii związanej z przygodami Newta Scamandera. Pierwsza część zadebiutuje 18 listopada!