Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

DC poszukuje nowego Supermana

Jak donosi serwis The Hollywood Reporter, w nadchodzącym filmie o „Supermanie” nie zobaczymy Henryego Cavilla w tytułowej roli. Widowisko zaprezentuje losy czarnoskórego Kal-Ela, a akcja zostanie prawdopodobnie osadzona w innym uniwersum niż filmy z Cavillem.

Produkcją niezatytułowanego jeszcze filmu zajmie się J.J. Abrams. Dzięki artykułowi THR poznaliśmy nowe szczegóły na temat widowiska. Film zostanie osadzony w odrębnym uniwersum i przedstawi historię czarnoskórego Kal-Ela. Niewykluczone, że akcja będzie rozgrywać się w XX wieku.

W ten sposób pogrążone zostały nadzieje fanów na powrót do roli Henryego Cavilla. Jeszcze na początku roku jego nazwisko było wymieniane, obok Michaela B. Jordana, w kontekście nowego widowiska o „Supermanie”. Jordan jednak od razu zaprzeczył tym doniesieniom, mówiąc, że nie ma pojęcia o podobnym przedsięwzięciu ze swoim udziałem. Niewykluczone, że aktor musi dochować tajemnicy ze względu na (ewentualne) negocjacje roli.

W artykule THR nie został wspomniany również Clark Kent, używano jedynie kryptońskiego imienia superbohatera, czyli Kal-El. Może to sugerować, że kapsuła Supermana nie zostanie odnaleziona przez małżeństwo Kentów, a superbohater dorośnie w zupełnie innym środowisku i będzie używać innego ludzkiego imienia. Nasuwa się tutaj wskazówka budowania innego uniwersum, niż te, które poznaliśmy w dotychczasowych kinowych widowisk DC Comics.