Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

DC stawia na solowe produkcje

Włodarze DC potwierdzili przypuszczenia fanów, którzy przewidywali taką taktykę studia już od dłuższego czasu. DC Entertainment zapowiedziało, że w swojej strategii dotyczącej kinowych widowisk, będą kłaść mniejszy nacisk na budowę uniwersum, a skupią się na solowych produkcjach poszczególnych superbohaterów.

Zostanie stworzony nowy dział firmy, w którego obowiązkach znajdzie się tylko i wyłącznie praca nad solowymi filami, w tym planowanej przez studio produkcji o Jokerze. Poinformowano, że poszczególne filmy z uniwersum nie będą aż tak ściśle ze sobą związane jak miało to miejsce dotychczas:

Chcemy zachować ciągłość fabularną, tak by nie burzyć spójności i żeby wszystko ze sobą współgrało. Jednak nie zależy nam na budowie jakiejś nadrzędnej historii czy mnożeniu związków między kolejnymi filmami. Uniwersum DC pozostanie uniwersum, ale takim, którego miejsce jest w sercach współtworzących go filmowców. – zapowiedziała Diane Nelson, szefowa DC Entertainment.

Słowa Nelson potwierdził też w swojej wypowiedzi dyrektor kreatywny DC, Geoff Johns:
Niektóre produkcje zazębiają ze sobą rozmaitych bohaterów, na przykład „Liga Sprawiedliwości”. Jednak nie tak będzie w przypadku choćby „Aquamana”. Nie zamierzamy połączyć go z wszystkimi innymi filmami.

Dodatkowo Johns potwierdził również, że pierwszą z tych solowych, niezależnych produkcji będzie zapowiadany film o Jokerze w reżyserii Todda Phillipsa.