Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

DCEU: na ekranach zobaczymy młodego Mrocznego Rycerza?

Fani DC Comics od dłuższego czasu mogą oswajać się z myślą, że Ben Affleck w końcu zrezygnuje z roli Batmana. Najnowsze wieści z DCEU, którymi podzielił się ze światem The Hollywood Reporter nie nastrajają zbyt optymistycznie.

The Hollywood Reporter opublikował obszerny artykuł na temat dużych zmian, jakie miały ostatnio miejsce w kierownictwie oddziału DC Films. Jaka przyszłość czeka Kinowe Uniwersum DC?

Jak twierdzi serwis, reżyser „The Batman” – Matt Reeves przedstawił wytwórni nowy (szokujące!) pomysł na scenariusz widowiska. Podobno znalazł się w nim młody Bruce Wayne, a cały film ma przedstawić nam o wiele młodszego Mrocznego Rycerza. Choć Warner Bros. nie komentuje tych doniesień, to wydaje się, że Ben Affleck rzeczywiście zdecyduje się odejść z DCEU. Czy twórcy znaleźli już dla niego zastępstwo? Zapewne niedługo się dowiemy.

Zdjęcia do solowego filmu „The Flash”, w którym powróci Ezra Miller, a za kamera stanie duet John Francis Daley i Jonathan Goldstein, mają wystartować na początku przyszłego roku. Produkcja ma być utrzymana w nieco swobodniejszym stylu niż dotychczasowe produkcje DCEU. Podobno twórcy mają wzorować się na ikonicznym „Powrocie do przyszłości”. Brzmi całkiem obiecująco!

Jeśli zaś chodzi o zapowiedziany przez studia film Todda Phillipsa o Jokerze z Joaquinem Phoenixem w roli głównej, to poznaliśmy przypuszczalny budżet produkcji. Twórcy widowiska będą mieć do swojej dyspozycji 55 mln dolarów. Prace na planie mają rozpocząć się jeszcze w tym roku – najprawdopodobniej na jesieni. Film ma otworzyć nowy cykl kinowy – „DC Dark” lub „DC Black”. Czyżby wytwórnia szykowała się do wyraźnego rozgraniczenia klasycznego kina superbohaterskiego od filmów ambitniejszych, w których twórcy będą mieli większą swobodę twórczą? Z pewnością będziemy śledzić ten wątek w medialnych doniesieniach.

W planach wytwórni niezmiennie pozostaje „Birds of Prey”, w którym ma powrócić Margot Robbie w roli Harley Quinn. Reżyserią projektu ma zająć się Cathy Yan. Natomiast „Batgirl” porzucona przez Jossa Whedona również jest rozwijana przez Warner Bros. Studio powierzyło stworzenie scenariusza filmu Christinie Hodson („Bumblebee”).
Nowy prezes DC Entertainment, Walter Hamada, zwrócił uwagę na jeszcze jedną istotną kwestię dotyczącą DCEU. Podkreślił, że do pracy nad kolejnymi projektami filmowymi z DCEU z pewnością nie zostanie zaangażowana grupa scenarzystów, a system pracy nie będzie wzorowany na tym, który zastosowało studio Paramount przy serii „Transformers” (tzw. „pokój scenarzystów”). Hamada ma swój pomysł na rozwój DCEU, który na chwilę obecną jest utrzymywany w tajemnicy.